Wlewy z witaminy C dostępne w Szczecinie

Wraz z nowotworowym tsunami jakie dosięgnęło cywilizacji Zachodu – a raczej słabej skuteczności medycyny konwencjonalnej w tym zakresie – zyskują na popularności przeróżne metody i środki zaliczane do tzw. medycyny alternatywnej. Niestety mnożą się fałszywi uzdrawiacze i przypadki żerowania na ludziach potrzebujących pomocy.
My zachęcamy do racjonalnego analizowania faktów.

Tym wpisem chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę tylko na jeden składnik odżywczy – łatwo dostępny, a który ma niebagatelne znaczenie dla Twojego zdrowia – chodzi o witaminę C.

Na wstępie zastrzegamy, że terapia dożylna witaminą C nie jest przez nas rekomendowana jako jedyna i ostateczna kuracja antyrakowa.

W Vitamin Clinic żywimy przekonanie, że leczenie nie polega na zwalczaniu objawów choroby – na czym niejako skupia się medycyna konwencjonalna – lecz na dotarciu do źródeł problemu i wyeliminowaniu przyczyn.
Niedobory witaminowo-minerałowe są jednymi z najczęstszych przyczyn stanów nierównowagi organizmu, który nie jest w stanie wówczas bronić się skutecznie, pozostając w deficycie niezbędnych mu substancji odżywczych.
Trzeba pamiętać, że nadmiary pewnych substancji (pomijając ewidentnie szkodliwe toksyny) powodują niedobory innych.

Propagujemy stosowanie wlewów z dużymi dawkami witaminy C we wspomaganiu leczenia z ogromnej ilości różnych stanów chorobowych, włącznie z nowotworami. Istnieje wiele badań medycznych potwierdzających zalety terapii dożylnych z witaminą C. Pacjenci przyjmujący wlewy z jej wysokimi dawkami nie tylko mieli lepszą tolerancję na chemioterapię, ale i rzadziej cierpieli na nudności, bóle, mieli lepszy apetyt, ostatecznie mieli więcej energii.

Terapia witaminowa dawała bardzo dobre rezultaty przy wielu innych chorobach, np. miażdżycy, wirusowym zapaleniu wątroby / płuc, mononukleozie, rozchwianych zębach, trudno gojących się ranach i złamaniach, ZZSK, reumatoidalnym zapalaniu stawów, kandydozie czy boreliozie. Witamina C jest jednym z najlepszych, a jednocześnie łatwo dostępnych środków przeciwwirusowych. Witamina C zwiększa odporność organizmu także w celu neutralizacji infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Wspomaga usuwanie szerokiego zakresu toksyn. Jest niezbędna przy rekonwalescencji urazów.

Na czym polega moc „zwykłej witaminy”?

Praktycznie wszystkie choroby związane są z nasilonym stresem oksydacyjnym – gdy organizm nie nadąża z podażą antyoksydantów. Stanom zapalnym towarzyszy ogromna ilość wolnych rodników, które atakują błony komórkowe, DNA i wiele innych ciał i molekuł w organizmie. Zmutowane komórki mają szansę się rozprzestrzeniać.

Wiadomo też, że im słabsza budowa struktury kolagenowej płynu międzykomórkowego, tym łatwiej dochodzi do rozprzestrzenienia się komórek nowotworowych. Struktura ta z kolei w bardzo dużym stopniu zależy od obecności dużej ilości witaminy C, która jest absolutnie niezbędna do prawidłowej syntezy kolagenu.

— Jerzy Zięba „Ukryte terapie cz. 2”

W poważnych chorobach rezerwy witaminy C mogą zostać wyczerpane wręcz całkowicie. Witamina C spożyta doustnie zostanie przyswojona w jelitach tylko w pewnej ilości. Im większe spożycie, tym większe jej straty procentowe; w ostateczności bunt jelit manifestowany biegunką. Duże dawki zalecane są w infuzjach dożylnych, ponieważ zapewniają naprawdę wysokie stężenie witaminy C w osoczu, a w konsekwencji znaczną, a nawet całkowitą redukcję stresu oksydacyjnego.

Witamina C w formie askorbinianu sodu jest najbezpieczniejsza i najkorzystniejsza zdrowotnie.

Także wtedy gdy przyjmujesz antybiotyki lub inne leki na receptę, wlewy dożylne z witaminy C praktycznie zawsze przyniosą Ci znaczne korzyści zdrowotne.

Oczywiście, wszystkie witaminy są ważne i niezbędne – jako substancje egzogenne musimy je wszystkie dostarczać organizmowi – jednak witaminę C ustawiamy w hierarchii ważności jako tę fundamentalną.

Dlaczego więc witamina C nie znajduje uznania u wielu lekarzy?

Nie wydaje Ci się to dziwne, że idziesz do lekarza, opowiadasz o niepokojących Cię objawach, a ten zapisuje Ci leki, nie zmianę diety? Masz tzw. podwyższony cholesterol, dostajesz tabletki blokujące cholesterol; masz gorączkę, dostajesz na zbicie gorączki… Witaminy ewentualnie dobierasz sobie w aptece na własną rękę. Niestety, procedury państwowej służby zdrowia raczej nie wychodzą poza zwalczanie objawów chorobowych, zamiast zająć się głębiej leżącymi przyczynami zaburzenia zdrowia.

Brutalna konstatacja jest taka, że witamina C jest substancją ogólnie dostępną, niepodlegającą opatentowaniu i stosunkowo tanią – przemysł farmaceutyczny nie jest w stanie dobrze na niej zarobić.

Istnieje kilka potencjalnych korzyści, jakie daje terapia dożylna wysokimi dawkami witaminy C u chorych na raka, co czyni ją idealnym wyborem wspomagającym:

 • Chorzy na raka często mają wyczerpane zasoby witaminy C, a terapia zapewnia skuteczne drogi przywracania tkanek.
 • Wykazano, że terapia wysokimi dawkami witaminy C poprawia jakość życia u chorych na raka – zmniejszenie zmęczenia, nudności i wymiotów oraz poprawy apetytu, zmniejszenia depresji i zaburzeń snu.
 • Terapia dożylna wysokimi dawkami witaminy C zmniejsza stan zapalny (mierzony poziomami białka c-reaktywnego) i zmniejsza wytwarzanie cytokin prozapalnych.
 • W wysokich stężeniach askorbinian jest preferencyjnie toksyczny wobec komórek nowotworowych i jest inhibitorem angiogenezy, tzn. substancją spowalniającą proces unaczynienia guza, a więc utrudniającą dopływ tlenu i substancji odżywczych, które nowotwór wykorzystuje do rozwoju.

Riordan Clinic jest amerykańską placówką medyczną, której dowody z wieloletniej praktyki lekarskiej uwzględniane są w raportach instytutów narodowych USA. W klinice tej wykonano ponad 100 tys. wlewów dożylnych z wysoką dawką witaminy C u ponad 20 tys. pacjentów.

Badania laboratoryjne wykazały, że leczenie dużymi dawkami witaminy C spowalniało wzrost i rozprzestrzenianie gruczołu krokowego, raka trzustki, wątroby, okrężnicy, złośliwego międzybłoniaka, nerwiaka nerwowego i innych typów komórek nowotworowych.

Łączenie wysokiej dawki witaminy C z niektórymi rodzajami chemioterapii może być bardziej skuteczne niż sama chemioterapia:

 • Kwas askorbinowy z tritlenkiem arsenu może być bardziej skuteczny w komórkach raka jajnika.
 • Kwas askorbinowy z gemcytabiną może być bardziej skuteczny w komórkach raka trzustki.
 • Kwas askorbinowy z gemcytabiną i galusanem epigallokatechiny-3 (EGCG) może być bardziej skuteczny w komórkach międzybłoniaka złośliwego.

Inne badanie laboratoryjne sugerowało, że łączenie dużej dawki witaminy C z terapią radioterapeutyczną zabijało więcej komórek wieloramiennych glioblastomy niż sama terapia promieniowaniem.

Facebook
Udostępni na Google+
http://vitaminclinic.eu/wlewy-z-witaminy-c-dostepne-w-szczecinie
Tweetnij
Dodaj na Pinterest
Udostępnij na LinkedIn

23 odpowiedzi do “Wlewy z witaminy C dostępne w Szczecinie

 1. Tomasz Odpowiedz

  Witam. Chciałbym żebyście sporządzili dla mnie wlew wg. mojego przepisu. Dokładnie chodzi o dużą dawkę witaminy C, witaminy B Complex (wszystkie wg. zalecanych dawek), witamina D3 + K2 oraz minerały (magnez, potas, cynk, jod, chrom, molibden, żelazo) też wg. zalecanych bezpiecznych dawek. Nie będdzie problemu? Dodatkowo płatne czy jak za Indywitual? Zastanawiam się jeszcze na aminokwasami ale na razie chciałbym sprawdzić działanie i zacząć od witamin i minerałów.

  • Vitamin Clinic Autor wpisuOdpowiedz

   Witam
   Możliwości mamy, choć nie zawsze duży mix jest najlepszy, ponieważ nie wszystkie składniki działają synergicznie. Zapraszamy na konsultację.
   Najlepsze efekty gwarantujemy po badaniu krwi (i ewentualnej pogłębionej diagnostyce); wtedy dobór składników odżywczych jest najbardziej celowy pod kątem zdrowotnym.

 2. Skaa Odpowiedz

  Media wymyślają różne cuda na raka , np. soda oczyszczona z cytryną 😀 -też ma witaminę C. Ale prawda jest taka, że niczego skutecznego jeszcze nie wymyślno 🙁 W mojej rodzinie jak umierają to na raka 🙁

  • Tomasz Odpowiedz

   Dzięki za linka. Kiedyś oglądałem ten film bez napisów. Stanowczo dużo więcej przyswoiłem z napisami 🙂
   Co do przesmysłu farmaceutycznego to zgoda, jednak mam wątpliwości odnośnie mega dawek witaminy C i D. Żeby przyjąć z naturalnego pożywienia wit C jaką doktor aplikował wnuczkom syntetycznie trzeba by chyba zjeść 10 kg pomarańczy na raz. Czyzby natura tak kiepsko nas zaprogramowała???

 3. Grażyna Odpowiedz

  Dzień dobry.
  Czy wlewy dożylne z wit. C (ewentualnie z innymi witaminami) są skuteczne w przypadku przewlekłej białaczki szpikowej (jest odpowiedź hematologiczna, nie ma molekularnej i cytogenetycznej; po ludzku – lekarstwa obniżają poziom leukocytów i płytek krwi, ale nie eliminują genu Philadelphia). Nad wlewami dożylnymi zastanawiam się od kilku miesięcy, bo nie wiem, jak zareagują moje nerki (mam tendencję do tworzenia się kamieni nerkowych). Moja hematolog jest sceptyczna…

 4. Gosia Odpowiedz

  Dobry wieczor moj tata ma 60 lat.od 7 lat po udarze.2.07 wykryto raka przelyku z przezutem do węzłów chłonnych.Przeszedl radioterapie..Lekarze powiedzieli to wszystko z naszej strony nie nadaje sie pan na chemioterapie zostalo panu 4 mies.
  Czy jest sens podania vit.c ? Czy moze jest inne rozwiazanie??Prosze o odpowiedz..Dodam ze rak jest stopnia pierwszego.

  • Vitamin Clinic Autor wpisuOdpowiedz

   Nie przekreślamy nadziei. Prosimy o kontakt telefoniczny.

  • Vitamin Clinic Autor wpisuOdpowiedz

   Generalnie tak, lecz mogą się pojawić przeciwwskazania. Żylaki są objawem różnych stanów chorobowych.

 5. Sandra lewinska Odpowiedz

  Witam co jaki czas stosuje się takie wlewy z witamin u osoby z nowotworem ?

  • Vitamin Clinic Autor wpisuOdpowiedz

   Terapia dla pacjentów onkologicznych jest ustalana indywidualnie. Prosimy o kontakt w celu umówienia wizyty.

 6. Karolina Odpowiedz

  Czy jesli mam swieze badania morfologii krwi, czy bede musiala je u panstwa ponownie wykonac? Jakie badania panstwo wykonuja?

  • Vitamin Clinic Autor wpisuOdpowiedz

   Proszę przyjść z wynikami, które Pani posiada. Zapoznamy się, ewentualnie zdecydujemy się czy nie wykonać badań pogłębionych. Sami ich nie wykonujemy; kierujemy do NFZ (w przypadku podstawowych badań refundowanych), albo laboratoriów medycznych Diagnostyka (w przypadku badań szczegółowych).

 7. Karolina Odpowiedz

  Dzien dobry. Chcialabym skorzystac z panstwa usług,a konkretnie z wlewów z askorbinianu sodu. Jakie koszty sa z tym zwiazane? Czy od razu na pierwszej wizycie zostaje wykonany wlew?

  • Vitamin Clinic Autor wpisuOdpowiedz

   Dzień dobry Pani Karolino,
   W zależności od wyników i przeprowadzonego wywiadu dobieramy indywidualnie dawki askorbinianu sodu, a co za tym idzie cena jest adekwatna do ilości podawanych suplementów (200–300 zł). Jeśli pacjent przyniesie ze sobą minimum podstawowe badania, możemy taki wlew wykonać od razu.

 8. Wiesław Odpowiedz

  Dobry wieczór! Czy Państwo wykonujecie wlew dozylny ( a może centralny) z Vit. C, Letril. i DMSO.
  Pozdrawiam

  • Vitamin Clinic Autor wpisuOdpowiedz

   Witamina C dożylnie – owszem. Parafarmaceutyki typu DMSO lub Letril – nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *