Dla kogo?

Ta formuła jest dla Ciebie jeśli:

  • Od dłuższego czasu czujesz zmęczenie, apatię, słabość fizyczną. Nie czujesz się chory, lecz najchętniej został(a)byś w łóżku, na co teraz nie możesz sobie pozwolić.
  • Czeka Cię ważny trening, sparing, walka itp. ale nie czujesz się w formie. Nie ufasz, że dasz z siebie maksa.
  • Ostatnie dni były dla Ciebie wyczerpujące, lecz kolejny jest szczególnie ważny, bo musisz sprostać poważnemu wyzwaniu.

Efekty kuracji

W odróżnieniu od napojów energetycznych, których „kop” jest krótkotrwały a zmęczenie powraca ze zdwojoną siłą (powoduje też skutki uboczne, jak gwałtowne podwyższenie ciśnienia, zaburzenia rytmu serca), kompleks Energy Shot nie tylko naładuje, ale i zrekonstruuje Twój „akumulator”, co będzie odczuwalne nawet przez kilka następnych dni.
Optymalnie zaprojektowana dawka wigoru ulży Ci podczas wysiłku fizycznego, zadziała przeciwlękowo, skróci czas Twojej reakcji, poprawi nastawienie mentalne i sprawność umysłową. Działanie poczujesz praktycznie od razu po zakończeniu wlewu, lecz efekt nie jest gwałtowny, a długotrwały. Zestaw aminokwasów i substancji odżywczych zawartych w tej kroplówce pracuje dla uwalniania energii zarówno dla mózgu jak i dla mięśni oraz organów wewnętrznych.

Zalecenia

Zwróć uwagę, czy spadek energii nie jest spowodowany nadmiernym eksploatowaniem własnego ciała. Wysiłek fizyczny powinien pociągać za sobą okres odpoczynku, czas aktywności nagrodzony spokojnym snem. Częstym powodem osłabienia bywa tzw. odwodnienie, co często dotyka ludzi aktywnych sportowo. Z drugiej strony marazm i apatia częściej dokucza ludziom, którzy stronią od ćwiczeń fizycznych i prowadzą siedzący tryb życia.

Składniki kroplówki

Potrzebna do trawienia tłuszczu i wchłaniania witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Jest podstawowym transporterem kreatyny do mięśni. Poprawia syntezę neuroprzekaźników w niektórych obszarach mózgu i siatkówki oka. Działa pobudzająco i przeciwzmęczeniowo.

Regeneruje tkanki. Bierze udział w syntezie hemoglobiny, syntezie białek w wątrobie i w mięśniach, w procesie krzepnięcia krwi oraz regulacji poziomu cukru we krwi. Pomaga w zapobieganiu rozpadowi białek mięśniowych podczas wysiłku fizycznego, wydłużając wytrzymałość mięśni pod obciążeniem treningowym. Stosowana też do zapobiegania zanikowi mięśni.

Pobudza syntezę hormonu wzrostu. Zwiększa syntezę białek. Potęguje działanie anaboliczne insuliny. Dostarcza mięśniom energii podczas wysiłku. Hamuje rozpad włókien mięśniowych. Wspomaga też gojenie się skóry i złamanych kości. Pomaga w regulacji poziomu cukru we krwi.

Niezbędna do produkcji białka oraz dla prawidłowego funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego (pomaga budować neuroprzekaźniki). Pozwala czerpać energię dla komórek mięśniowych, mózgu i układu nerwowego. Wzmacnia wytrzymałość mięśni (szczególnie w starszym wieku) oraz układ odpornościowy poprzez produkcję przeciwciał. Wspomaga metabolizm cukrów i kwasów organicznych.

Posiada zdolność do opanowywania impulsów neuroprzekaźnikowych w mózgu. Pomaga w wytwarzaniu innych aminokwasów, enzymów biorących udział w produkcji energii; stanowi część struktury hemoglobiny. Produkuje glukagon, który z kolei mobilizuje glikogen. Ma działanie uspokajające; bywa stosowana w leczeniu agresji oraz stanów maniakalno-depresyjnych. Może hamować łaknienie słodkości.

Pomaga przy budowie białek mięśni, tkanki łącznej czy chrząstki, przyczyniając się do tworzenia kolagenu. Wspomaga absorpcję wapnia i równowagę azotu w organizmie. Pomaga w unieszkodliwianiu wirusów (np. opryszczki). Wraz z witaminą C tworzy L-karnitynę (lepsze wykorzystanie tlenu i opóźnienie zmęczenia mięśni).
Zobacz też: Lizyna – rola i źródła.

Niezbędna dla rozwoju mięśni (syntezy protein) i ich regeneracji powysiłkowej (chroni podczas zakwaszenia). Bierze udział w procesie wytwarzania energii. Wspomaga koordynację ruchową i stabilizację emocjonalną. Pomaga wychwyt mózgu prekursorów neurotransmiterów (tryptofanu, fenyloalaniny i tyrozyny).
W skład tej grupy wchodzą witaminy: B1 (tiamina), B2 (ryboflawina), B3 (niacyna / nikotynamid), B5 (kwas pantotenowy), B6 (pochodne pirodyny), B7 (biotyna), B9 (kwas foliowy), B12 (kobalamina). Odgrywają bardzo ważne role w ciele człowieka, który dzięki ich zasobności działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Witaminy z grupy B odpowiadają za prawidłowe wykorzystanie pokarmu na potrzeby funkcjonowania organizmu – do tworzenia komórek, zabezpieczania i odżywiania. Niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania wątroby (głównego „reaktora chemicznego”), układu nerwowego, skóry, oczu. Dzięki nim mamy energię do działania i pogodę ducha.