Kompleksowe nawodnienie organizmu

Woda to życie. Aby organizm mógł sprawnie funkcjonować potrzebuje odpowiedniej ilości wody. Dorosła kobieta powinna przyjmować min. 2 litry, a mężczyzna 2,5 litra, w przeciwnym razie naraża się na odwodnienie, które jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia a nawet życia, szczególnie dzieci i seniorów – może prowadzić do zapalenia pęcherza, nadciśnienia, zawału serca, chorób nerek, a także chorób przewlekłych.

Dla kogo?

  • Masz za sobą intensywny i długotrwały trening fizyczny lub wyczerpujące zawody (np. maraton, walkę). Czujesz, że zmęczenie jest dotkliwsze niż spodziewane.
  • Odwodnienie następuje szczególnie szybko podczas biegunki, wymiotów i gorączki.
  • Zdarzyło Ci się długo pracować w wysokiej temperaturze, przy niedostatecznym zaopatrzeniu w wodę.
  • Alkohol (nie wspominając o pewnych substancjach pobudzających zaliczanych do narkotyków) powoduje sporą utratę wody. Łączenie go z innymi czynnikami odwadniającymi jak upał, kofeina czy nadmierne ilości soli w pożywieniu tylko sprzyja odwodnieniu.

Choć to brzmi dziwnie, ale w pędzie życia i pracy ludzie zapominają o piciu wody, w konsekwencji mogą zostać dotknięci pierwszymi symptomami odwodnienia:

  • mocz o ciemniejszym zabarwieniu i intensywnym zapachu;
  • suchość w ustach, sucha, wiotka skóra, suche spojówki;
  • bóle i zawroty głowy, problemy z koncentracją;
  • osłabienie, ospałość, drażliwość;
  • drżenie, skurcze mięśni, kołatanie serca;
  • pogorszenie wzroku.

Działanie i efekty terapii

Kroplówka Hydro Power błyskawicznie odnawia zasoby płynów i uzupełnia niezbędne elektrolity, które utracono wraz z wodą. Płyny ustrojowe to przede wszystkim roztwór wody z jonami soli, który jest medium dostarczającym składniki odżywcze do organów, umożliwiającym oczyszczanie organizmu czy prawidłowe przewodnictwo nerwowe.
Terapia zapobiega zmęczeniu, poprawia elastyczność skóry, koncentrację, trawienie, reguluje ciśnienie. Właściwe nawodnienie tworzy środowisko bazowe dla wszystkich przemian metabolicznych w organizmie. Formuła Hydro Power została wzbogacona o witaminy z grupy B, które niezbędne są dla prawidłowego przebiegu tysięcy z tych procesów.

Zalecenia

Kroplówka nawadniająca Hydro Power pomaga zazwyczaj już po jednorazowym wlewie.
W przypadku utrzymującej się biegunki koniecznie należy usunąć jej przyczynę; zalecane powtórzenie infuzji.
Uwaga: Przyczyną odwodnienia może być konkretna jednostka chorobowa, na pozbyciu której należy się skupić.

Składniki

Witamina C
Askorbinian sodu. Jest silnym antyoksydantem, czyli wymiata wolne rodniki. Reguluje ciśnienie i stężenie glukozy we krwi. Wspomaga procesy zużywające tłuszcz zgromadzony pod skórą. Pomaga zachować zdrowie tkanek łącznych, stabilizując struktury kolagenowe. [Zwiększona podaż witaminy C wskazana jest podczas odchudzania, aby zapobiec zwiotczeniu czy obwisaniu skóry.] Ma duży wpływ na prawidłowe wytwarzanie hormonów w korze nadnerczy oraz w trzustce (insulina). Wykazuje działanie prewencyjne wobec infekcji.
Magnez
Bierze udział w setkach reakcji enzymatycznych, z których wiele przyczynia się do wytwarzania energii i wspierania układu krążenia. Pomaga w tworzeniu kości, absorpcji wapnia i potasu. Gdzie wapń pobudza mięsień, magnez przyczynia się do jego rozluźnienia, nadając także rytm sercu. Pomaga w regulacji ciśnienia krwi.
Mix witamin z grupy B
W skład tej grupy wchodzą witaminy: B1 (tiamina), B2 (ryboflawina), B3 (niacyna / nikotynamid), B5 (kwas pantotenowy), B6 (pochodne pirodyny), B7 (biotyna), B9 (kwas foliowy), B12 (kobalamina). Odgrywają bardzo ważne role w ciele człowieka, który dzięki ich zasobności działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Witaminy z grupy B odpowiadają za prawidłowe wykorzystanie pokarmu na potrzeby funkcjonowania organizmu – do tworzenia komórek, zabezpieczania i odżywiania. Niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania wątroby (głównego „reaktora chemicznego”), układu nerwowego, skóry, oczu. Dzięki nim mamy energię do działania i pogodę ducha.
Sód
Zabezpiecza prawidłową gospodarkę wodną i równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Utrzymuje optymalne objętości płynów oraz ciśnienia krwi. W większości znajduje się w płynach pozakomórkowych. Wpływa na sprawność nerwowo-mięśniową (także serca) w zakresie przekaźnictwa nerwowego. Bierze udział w transporcie aminokwasów i cukrów do tkanek.
Potas
Zabezpiecza prawidłową gospodarkę wodną i równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Wpływa na prawidłowe ciśnienie krwi, działanie licznych enzymów i soków trawiennych. Bierze udział w przewodnictwie nerwowym (w tym odpowiadającym za równomierną kurczliwość mięśnia sercowego).
Witamina B9 / M
Kwas foliowy. Kluczowa w pracy systemu nerwowego. Uczestniczy w produkcji krwinek czerwonych, DNA i aminokwasów niezbędnych do prawidłowych podziałów komórkowych. Pomaga obniżyć poziom homocysteiny, a więc zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Poprawia płodność i wigor.
Witamina B7 / H
Biotyna. Jej aktywną postacią jest koenzym R, który uczestniczy w syntezie aminokwasów, białek, węglowodanów i kwasów tłuszczowych. Wspomaga funkcje systemu nerwowego oraz tarczycy. Pomaga stabilizować poziom glukozy we krwi. Wraz z witaminą K zabezpiecza krzepliwość krwi. Wpływa na stan skóry, paznokci, włosów (chroniąc przed ich wypadaniem) czy gruczołów potowych.
Witamina B5
Kwas pantotenowy we wstępnej postaci dekspantenolu. Jej aktywną postacią jest koenzym A, który uczestniczy w wielu procesach metabolicznych białek, tłuszczów i cukrów, a także syntezie niektórych hormonów, cholesterolu oraz neuroprzekaźników. Warunkuje prawidłowy przebieg procesu uwalniania energii. Bierze udział w budowaniu przeciwciał zwalczających drobnoustroje oraz w regeneracji tkanek. Pomaga regulować pracę gruczołów łojowych. Poprawia stan włosów (szczególnie ich pigmentację).
Witamina B3 / PP
Nikotynamid. Uczestniczy w metabolizmie cukrów, kwasów tłuszczowych i aminokwasów regulując poziom uwalnianej energii. Korzystnie wpływa na proporcję cholesterolów HDL i LDL. Pomaga w tworzeniu czerwonych ciałek krwi oraz DNA. Rozszerza naczynia krwionośne. Neutralizuje skutki wielu toksyn. Blokuje powstawanie wolnych rodników. Stymuluje odnowę naskórka i produkcję kolagenu w skórze, a także chroni ją przed promieniowaniem UV.