Wlewy z witaminy C dostępne w Szczecinie

Wraz z nowotworowym tsunami jakie dosięgnęło cywilizacji Zachodu – a raczej słabej skuteczności medycyny konwencjonalnej w tym zakresie – zyskują na popularności przeróżne metody i środki zaliczane do tzw. medycyny alternatywnej. Niestety mnożą się fałszywi uzdrawiacze i przypadki żerowania na ludziach potrzebujących pomocy.
My zachęcamy do racjonalnego analizowania faktów.

Tym wpisem chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę tylko na jeden składnik odżywczy – łatwo dostępny, a który ma niebagatelne znaczenie dla Twojego zdrowia – chodzi o witaminę C.

Na wstępie zastrzegamy, że terapia dożylna witaminą C nie jest przez nas rekomendowana jako jedyna i ostateczna kuracja antyrakowa.

W Vitamin Clinic żywimy przekonanie, że leczenie nie polega na zwalczaniu objawów choroby – na czym niejako skupia się medycyna konwencjonalna – lecz na dotarciu do źródeł problemu i wyeliminowaniu przyczyn.
Niedobory witaminowo-minerałowe są jednymi z najczęstszych przyczyn stanów nierównowagi organizmu, który nie jest w stanie wówczas bronić się skutecznie, pozostając w deficycie niezbędnych mu substancji odżywczych.
Trzeba pamiętać, że nadmiary pewnych substancji (pomijając ewidentnie szkodliwe toksyny) powodują niedobory innych.

Propagujemy stosowanie wlewów z dużymi dawkami witaminy C we wspomaganiu leczenia z ogromnej ilości różnych stanów chorobowych, włącznie z nowotworami. Istnieje wiele badań medycznych potwierdzających zalety terapii dożylnych z witaminą C. Pacjenci przyjmujący wlewy z jej wysokimi dawkami nie tylko mieli lepszą tolerancję na chemioterapię, ale i rzadziej cierpieli na nudności, bóle, mieli lepszy apetyt, ostatecznie mieli więcej energii.

Terapia witaminowa dawała bardzo dobre rezultaty przy wielu innych chorobach, np. miażdżycy, wirusowym zapaleniu wątroby / płuc, mononukleozie, rozchwianych zębach, trudno gojących się ranach i złamaniach, ZZSK, reumatoidalnym zapalaniu stawów, kandydozie czy boreliozie. Witamina C jest jednym z najlepszych, a jednocześnie łatwo dostępnych środków przeciwwirusowych. Witamina C zwiększa odporność organizmu także w celu neutralizacji infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Wspomaga usuwanie szerokiego zakresu toksyn. Jest niezbędna przy rekonwalescencji urazów.

Na czym polega moc „zwykłej witaminy”?

Praktycznie wszystkie choroby związane są z nasilonym stresem oksydacyjnym – gdy organizm nie nadąża z podażą antyoksydantów. Stanom zapalnym towarzyszy ogromna ilość wolnych rodników, które atakują błony komórkowe, DNA i wiele innych ciał i molekuł w organizmie. Zmutowane komórki mają szansę się rozprzestrzeniać.

Wiadomo też, że im słabsza budowa struktury kolagenowej płynu międzykomórkowego, tym łatwiej dochodzi do rozprzestrzenienia się komórek nowotworowych. Struktura ta z kolei w bardzo dużym stopniu zależy od obecności dużej ilości witaminy C, która jest absolutnie niezbędna do prawidłowej syntezy kolagenu.

— Jerzy Zięba „Ukryte terapie cz. 2”

W poważnych chorobach rezerwy witaminy C mogą zostać wyczerpane wręcz całkowicie. Witamina C spożyta doustnie zostanie przyswojona w jelitach tylko w pewnej ilości. Im większe spożycie, tym większe jej straty procentowe; w ostateczności bunt jelit manifestowany biegunką. Duże dawki zalecane są w infuzjach dożylnych, ponieważ zapewniają naprawdę wysokie stężenie witaminy C w osoczu, a w konsekwencji znaczną, a nawet całkowitą redukcję stresu oksydacyjnego.

Witamina C w formie askorbinianu sodu jest najbezpieczniejsza i najkorzystniejsza zdrowotnie.

Także wtedy gdy przyjmujesz antybiotyki lub inne leki na receptę, wlewy dożylne z witaminy C praktycznie zawsze przyniosą Ci znaczne korzyści zdrowotne.

Oczywiście, wszystkie witaminy są ważne i niezbędne – jako substancje egzogenne musimy je wszystkie dostarczać organizmowi – jednak witaminę C ustawiamy w hierarchii ważności jako tę fundamentalną.

Dlaczego więc witamina C nie znajduje uznania u wielu lekarzy?

Nie wydaje Ci się to dziwne, że idziesz do lekarza, opowiadasz o niepokojących Cię objawach, a ten zapisuje Ci leki, nie zmianę diety? Masz tzw. podwyższony cholesterol, dostajesz tabletki blokujące cholesterol; masz gorączkę, dostajesz na zbicie gorączki… Witaminy ewentualnie dobierasz sobie w aptece na własną rękę. Niestety, procedury państwowej służby zdrowia raczej nie wychodzą poza zwalczanie objawów chorobowych, zamiast zająć się głębiej leżącymi przyczynami zaburzenia zdrowia.

Brutalna konstatacja jest taka, że witamina C jest substancją ogólnie dostępną, niepodlegającą opatentowaniu i stosunkowo tanią – przemysł farmaceutyczny nie jest w stanie dobrze na niej zarobić.

Istnieje kilka potencjalnych korzyści, jakie daje terapia dożylna wysokimi dawkami witaminy C u chorych na raka, co czyni ją idealnym wyborem wspomagającym:

 • Chorzy na raka często mają wyczerpane zasoby witaminy C, a terapia zapewnia skuteczne drogi przywracania tkanek.
 • Wykazano, że terapia wysokimi dawkami witaminy C poprawia jakość życia u chorych na raka – zmniejszenie zmęczenia, nudności i wymiotów oraz poprawy apetytu, zmniejszenia depresji i zaburzeń snu.
 • Terapia dożylna wysokimi dawkami witaminy C zmniejsza stan zapalny (mierzony poziomami białka c-reaktywnego) i zmniejsza wytwarzanie cytokin prozapalnych.
 • W wysokich stężeniach askorbinian jest preferencyjnie toksyczny wobec komórek nowotworowych i jest inhibitorem angiogenezy, tzn. substancją spowalniającą proces unaczynienia guza, a więc utrudniającą dopływ tlenu i substancji odżywczych, które nowotwór wykorzystuje do rozwoju.
Źr.: https://riordanclinic.org/research-study/vitamin-c-research-ivc-protocol/

Riordan Clinic jest amerykańską placówką medyczną, której dowody z wieloletniej praktyki lekarskiej uwzględniane są w raportach instytutów narodowych USA. W klinice tej wykonano ponad 100 tys. wlewów dożylnych z wysoką dawką witaminy C u ponad 20 tys. pacjentów.

Badania laboratoryjne wykazały, że leczenie dużymi dawkami witaminy C spowalniało wzrost i rozprzestrzenianie gruczołu krokowego, raka trzustki, wątroby, okrężnicy, złośliwego międzybłoniaka, nerwiaka nerwowego i innych typów komórek nowotworowych.

Łączenie wysokiej dawki witaminy C z niektórymi rodzajami chemioterapii może być bardziej skuteczne niż sama chemioterapia:

 • Kwas askorbinowy z tritlenkiem arsenu może być bardziej skuteczny w komórkach raka jajnika.
 • Kwas askorbinowy z gemcytabiną może być bardziej skuteczny w komórkach raka trzustki.
 • Kwas askorbinowy z gemcytabiną i galusanem epigallokatechiny-3 (EGCG) może być bardziej skuteczny w komórkach międzybłoniaka złośliwego.

Inne badanie laboratoryjne sugerowało, że łączenie dużej dawki witaminy C z terapią radioterapeutyczną zabijało więcej komórek wieloramiennych glioblastomy niż sama terapia promieniowaniem.

Źr.: https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/cam/patient/vitamin-c-pdq#section/_3

47 komentarzy do “Wlewy z witaminy C dostępne w Szczecinie”

 1. Witam. Chciałbym żebyście sporządzili dla mnie wlew wg. mojego przepisu. Dokładnie chodzi o dużą dawkę witaminy C, witaminy B Complex (wszystkie wg. zalecanych dawek), witamina D3 + K2 oraz minerały (magnez, potas, cynk, jod, chrom, molibden, żelazo) też wg. zalecanych bezpiecznych dawek. Nie będdzie problemu? Dodatkowo płatne czy jak za Indywitual? Zastanawiam się jeszcze na aminokwasami ale na razie chciałbym sprawdzić działanie i zacząć od witamin i minerałów.

  Odpowiedz
  • Witam
   Możliwości mamy, choć nie zawsze duży mix jest najlepszy, ponieważ nie wszystkie składniki działają synergicznie. Zapraszamy na konsultację.
   Najlepsze efekty gwarantujemy po badaniu krwi (i ewentualnej pogłębionej diagnostyce); wtedy dobór składników odżywczych jest najbardziej celowy pod kątem zdrowotnym.

   Odpowiedz
 2. Media wymyślają różne cuda na raka , np. soda oczyszczona z cytryną 😀 -też ma witaminę C. Ale prawda jest taka, że niczego skutecznego jeszcze nie wymyślno 🙁 W mojej rodzinie jak umierają to na raka 🙁

  Odpowiedz
  • Dzięki za linka. Kiedyś oglądałem ten film bez napisów. Stanowczo dużo więcej przyswoiłem z napisami 🙂
   Co do przesmysłu farmaceutycznego to zgoda, jednak mam wątpliwości odnośnie mega dawek witaminy C i D. Żeby przyjąć z naturalnego pożywienia wit C jaką doktor aplikował wnuczkom syntetycznie trzeba by chyba zjeść 10 kg pomarańczy na raz. Czyzby natura tak kiepsko nas zaprogramowała???

   Odpowiedz
 3. Dzień dobry.
  Czy wlewy dożylne z wit. C (ewentualnie z innymi witaminami) są skuteczne w przypadku przewlekłej białaczki szpikowej (jest odpowiedź hematologiczna, nie ma molekularnej i cytogenetycznej; po ludzku – lekarstwa obniżają poziom leukocytów i płytek krwi, ale nie eliminują genu Philadelphia). Nad wlewami dożylnymi zastanawiam się od kilku miesięcy, bo nie wiem, jak zareagują moje nerki (mam tendencję do tworzenia się kamieni nerkowych). Moja hematolog jest sceptyczna…

  Odpowiedz
 4. Dobry wieczor moj tata ma 60 lat.od 7 lat po udarze.2.07 wykryto raka przelyku z przezutem do węzłów chłonnych.Przeszedl radioterapie..Lekarze powiedzieli to wszystko z naszej strony nie nadaje sie pan na chemioterapie zostalo panu 4 mies.
  Czy jest sens podania vit.c ? Czy moze jest inne rozwiazanie??Prosze o odpowiedz..Dodam ze rak jest stopnia pierwszego.

  Odpowiedz
  • Generalnie tak, lecz mogą się pojawić przeciwwskazania. Żylaki są objawem różnych stanów chorobowych.

   Odpowiedz
 5. Witam co jaki czas stosuje się takie wlewy z witamin u osoby z nowotworem ?

  Odpowiedz
  • Terapia dla pacjentów onkologicznych jest ustalana indywidualnie. Prosimy o kontakt w celu umówienia wizyty.

   Odpowiedz
 6. Czy jesli mam swieze badania morfologii krwi, czy bede musiala je u panstwa ponownie wykonac? Jakie badania panstwo wykonuja?

  Odpowiedz
  • Proszę przyjść z wynikami, które Pani posiada. Zapoznamy się, ewentualnie zdecydujemy się czy nie wykonać badań pogłębionych. Sami ich nie wykonujemy; kierujemy do NFZ (w przypadku podstawowych badań refundowanych), albo laboratoriów medycznych Diagnostyka (w przypadku badań szczegółowych).

   Odpowiedz
 7. Dzien dobry. Chcialabym skorzystac z panstwa usług,a konkretnie z wlewów z askorbinianu sodu. Jakie koszty sa z tym zwiazane? Czy od razu na pierwszej wizycie zostaje wykonany wlew?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Pani Karolino,
   W zależności od wyników i przeprowadzonego wywiadu dobieramy indywidualnie dawki askorbinianu sodu, a co za tym idzie cena jest adekwatna do ilości podawanych suplementów (200–300 zł). Jeśli pacjent przyniesie ze sobą minimum podstawowe badania, możemy taki wlew wykonać od razu.

   Odpowiedz
 8. Dobry wieczór! Czy Państwo wykonujecie wlew dozylny ( a może centralny) z Vit. C, Letril. i DMSO.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witamina C dożylnie – owszem. Parafarmaceutyki typu DMSO lub Letril – nie.

   Odpowiedz
  • Tak (ul. Marcelińska 98B).
   Dawki są ustalane indywidualnie na podstawie wywiadu lekarskiego oraz wyników badań krwi.

   Odpowiedz
 9. Witam Państwa.
  Pacjent 84 lata leży w szpitalu ze zdiagnozowaną świńską grypą i zapaleniem płuc. Dostaje antybiotyk. Już w pierwszych dniach hospitalizacji został zaniedbany i powstały odleżyny, narazie są to sino- czerwone plamy powyżej pośladków. Lekarz prowadzący odmawia podania dożylnego askorbinianu sodu. Na nasza prośbę podał jednorazowo i na tym się skończyło. Cały czas jak mantrę w koło powtarza, ze nie ma takiej potrzeby. Tata, zanim trafił do szpitala, przebywając w domu był suplementowany wit.: A, B compex, C, D3, K2, E. Prócz tego Q10, Omega3, Mg, Zn, jod i selen. Obecnie w czasie naszych wizyt dostaje niewielką część tego, co przyjmował w domu. Nie wiem co mam dalej robić, bo w szpitalu oprócz antybiotyku i naszych witamin, nie dostaje nic więcej. Jeśli jutrzejsza wizyta u ordynatora nie poskutkuje podaniem przynajmniej askorbinianu sodu, rozważam możliwość wypisania Taty do domu na własne życzenie i poszukania możliwości w/w wlewów prywatnie z dochodzeniem do pacjenta do domu. Co radzicie Państwo w obecnej sytuacji? Czy macie wiedzę na temat, czy takie placówki ( filie) jak Wasza są też w Gorzowie Wlkp.? W obecnej sytuacji nie ma możliwości, aby Tatę dowozić do Was, bo odległość i stan zdrowia na to nie pozwalają.

  Odpowiedz
  • W Gorzowie Wlkp. nie mamy placówki.
   Odnośnie propozycji dla Pacjenta, możemy się wypowiedzieć dopiero po zapoznaniu się z wynikami badań i historią choroby.
   Proszę też pamiętać, że nasze terapie wspomagają powrót do zdrowia czy jego utrzymanie; nie zastępujemy podstawowego leczenia.

   Odpowiedz
 10. Witam .Czy na Śląsku Górnym macie gabinety do wlewów Wit.C ?
  Jestem po chemii i po zabiegu oszczędnościowym piersi i teraz kończę radioterapie. Od pół roku biorę Wit.C z dzikiej róży z Visanto od Jerzego Zięby. Czy ta mi coś dała?

  Odpowiedz
  • Witamy
   Nie, nie mamy placówki na Śląsku.
   Czy konkretny preparat coś dał – nie będziemy się wypowiadać nie mając nawet porównawczych wyników badań. Na pewno witamina C – jako jedna z wielu egzogennych substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu – była pomocna.
   Pozdrawiamy

   Odpowiedz
 11. Dzień dobry
  Czy na cukrzycę typ B i powiększenie wątroby jest dozwolony wlew vitamin ?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry
   Nie ma przeciwwskazań. Aby skomponować optymalny wlew potrzebujemy zapoznać się z aktualnymi wynikami badań krwi i historią stanu zdrowia.

   Odpowiedz
 12. witam,
  pytania dotyczą choroby onkologicznej
  1. jak często należy robić wlew?
  2. jak długo trzeba stosować?
  aby stężenie wit c w organizmie uzyskało działanie cytostatyku

  Odpowiedz
   1. 1–2× w tyg.
   2. Jeśli chodzi o podawanie witaminy C – aby osiągnęło stężenie cytostatyczne – zależy od zaawansowania choroby; aby powiedzieć coś więcej musimy zobaczyć wyniki badań
   Odpowiedz
   • jakie wyniki są potrzebne aby ustalić dawkowanie? mam TK, USG, RTG, mammografię, scyntygrafię, biopsję, morfologię.
    czy jest możliwe przesłanie e-mailem skanów wyników?
    oczywiście analiza wyników to konsultacja, za którą zapłacę – przelewem (liczę że nie będzie to przeszkodą; XXI wiek 🙂

    Odpowiedz
    • Witam, mój tato67 lat ma stwierdzone zespół mielodysplasyczny jedni mowia że to już nowotwór ukladu krwiotwórczego inni mówią, że to stan przednowotworowy, ma szereg badań, możemy przesłać e-meil? chcielibyśmy skorzystać z wlewów dożylnych Wit. C czy mogą pomóc w przypadku taty ?jesteśmy z województwa pomorskiego , nie wiem czy dobrze dopatrzyłam w Wałczu państwo funkcjonują?

     Odpowiedz
 13. Witam pana dr który miał ze mną rozmowę MOJA CHOROBA to AZPP ZE ZWŁÓKNIENIEM .Wziełam 4 wlewy z ozonu, NIE mogę jeszcze określić poprawy, natomiast zmniejszyłam o 2 mg sterydu i nie czuję pogorszenia.co uważam za sukces. Brakuje mi życiodajnej energii po każdym wlewie jestem senna. /może te upały/ coby tu jeszcze zdziałać. słuchałam pana ZIĘBY i tak zachwalał wlewy z wody utlenionej Może byśmy spróbowali OZON będę kontynuowała .proszę o odpowiedz ELŻBIETA PODAWACZ

  Odpowiedz
  • Uzupełnieniem wlewów powinna być odpowiednia dieta dobrana na podstawie wyników badań, oraz dbałość o rytm dobowy i podaż brakujących innych witamin, które również trzeba zbadać przed podaniem, aby ustalić jakie dawki będą potrzebne dla konkretnie tego przypadku. Poza tym proszę zadbać o jakość i nawilżenie powietrza w domu i ćwiczenia oddechowe lub jogę i pracę nad stresem.

   Odpowiedz
 14. Syn choruje na limbiczne zapalenie mózgu z przeciwciałami gad65 i zmienny niedobór odporności. Czy terapia dużymi dawkami witaminy c mogłaby pomóc.

  Odpowiedz
  • Ze względu na obecność autoprzeciwciał GAD, podawanie wysokich dawek witaminy C może być dobrym rozwiązaniem, ponieważ witamina C zmniejsza stres oksydacyjny, zatem może wspomóc trzustkę w funkcjonowaniu.
   Wszystko zależy od aktywności enzymu G6PD, od którego zależy jak i czy organizm poradzi sobie z dużymi dawkami witaminy C.
   Nie sugerujemy nigdy od rozpoczynania terapii dużymi dawkami. Obserwujemy różne reakcje, ponieważ jest bardzo dużo zmiennych w naszych organizmach.
   Przy anty-GAD warto też wiedzieć czy nie współistnieją inne autoprzeciwciała, jak na przykład anty-IA2 i czy współistnieje jeszcze inna jednostka autoimmunologiczna związana z DR3 i/lub DR4 – również w wywiadzie rodzinnym.

   W całej sytuacji istotny jest również wiek pacjenta; czy nastąpiła znaczna utrata masy ciała; czy współwystępuje poliuria i nadmierne pragnienie. Jaka została postawiona ostateczna diagnoza.

   Jeżeli chodzi o LE, to byłoby to bardziej wskazane, ale potrzebne jest więcej danych.
   Jeżeli do zapalenia dochodzi w skutek reaktywacji wirusa/ów, bardziej byłaby wskazana terapia lizyną i kwasem alfa-liponowym, innymi aminokwasami i witaminami.

   Jeżeli do zapalenia doszło poprzez chorobę autoimmunologiczną – szukamy wtedy przeciwciał przeciwko antygenom błony komórkowej lub przeciwciał przeciwko receptorom NMDA w surowicy i płynie mózgowo-rdzeniowym. W takim wypadku rozwiązania trzeba dopasować do zdiagnozowanych jednostek chorobowych.

   Nie mamy też informacji w jaki sposób leczony jest syn i z czego wynika ten zmienny niedobór odporności.

   Prosimy o skonsultowanie wyników w naszej placówce z lekarzem.

   Odpowiedz
 15. Od kiedy Jerzy Zięba (absolwent Wydziału Maszyn Górniczych i Hutniczych AGH) jest autorytetem w dziedzinie medycyny? Czy Pan ten posiada jakikolwiek dorobek naukowy (poparty badaniami!) w postaci publikacji naukowych? Przykre, że absolwent mojej uczelni firmuje swoją twarzą tego typu działalność i powołuje się na „twórczość” wyżej wspomnianego Pana… Ale cóż, czego nie robi się dla pieniędzy, prawda? 🙂

  Odpowiedz
 16. Mam raka prostaty, jestem po operacji i radioterapii. Obecnie nie stosuje się u mnie żadnych zabiegów leczniczych, trwa obserwacja onkologiczna. Funkcjonuję normalnie, wyniki badań okresowych wskazują jednak, że nowotwór jest aktywny. Na własną rękę podjąłem głodówkę leczniczą Breussa. Znam przypadek mężczyzny, u którego wlewy dożylne witaminy C zmniejszyły znacznie postęp raka prostaty (PSA spadł do 0,00, po kilku miesiącach jednak wzrósł). Czy w moim przypadku warto zdecydować się na wlewy witaminy C już teraz, czy poczekać do zakończenia głodówki i czy mogą one być stosowane jednocześnie np. z hormonoterapią, gdyby taką mi zaordynowano?

  Odpowiedz
 17. Witam w jakim największym stężeniu mają państwo Wit. C bo interesuje mnie największa dawka.

  Odpowiedz
 18. Dzień dobry, wykryto u mnie nowotwór wątroby. Czy w Szczecinie wykonujecie wlewy z witaminy C w dużych dawkach tj. powyżej 50g? Czy przyjmujecie takie osoby i pomagacie w ustaleniu odpowiedniej dawki itp?

  Odpowiedz
  • Prosimy o kontakt telefoniczny i postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.
   Tel. 516 860 150

   Odpowiedz

Dodaj komentarz