Kroplówki witaminowe dostępne w Poznaniu

Zachęceni pozytywnym przyjęciem naszych usług i preparatów w dotychczasowych lokalizacjach w zachodniopomorskim i lubuskim, postanowiliśmy rozwinąć skrzydła „innego wymiaru suplementacji” w stolicy Wielkopolski.

Zapraszamy Państwa do nowo otwartego gabinetu w poznańskim Nowym Marcelinie.

Pacjentów witamy uśmiechem i kwiatami.
Wypełnienie kwestionariusza przed pierwszym podaniem kroplówki witaminowej. Vitamin Clinic - Inny Wymiar Suplementacji
Przyjmowanie wlewu witaminowego kontrolowane jest przez personel medyczny. Vitamin Clinic - Inny Wymiar Suplementacji

Na czym polega terapia metodą wlewów dożylnych?

Inaczej kroplówka – polega na podaniu mieszaniny składników odżywczych, minerałów i witamin bezpośrednio do krwiobiegu. Mieszanina ta jest zazwyczaj dopasowywana indywidualnie do potrzeb pacjenta przez lekarza lub specjalistę od żywienia. Skład kroplówki zależy od celu terapeutycznego, czyli np. poprawy funkcjonowania układu odpornościowego, wspomagania procesu detoksykacji, zwiększenia witalności czy poprawienia jędrności skóry oraz wzmocnienia włosów i paznokci.

Kroplówki witaminowe są popularne zwłaszcza wśród osób poszukujących szybkiego i skutecznego sposobu na uzupełnienie niedoborów składników odżywczych lub poprawę samopoczucia. Jednak przed rozpoczęciem takiej terapii zawsze należy skonsultować się z naszym lekarzem lub dietetykiem, aby ustalić indywidualne potrzeby i uniknąć ryzyka przedawkowania lub interakcji z innymi lekami.

18 komentarzy do “Kroplówki witaminowe dostępne w Poznaniu”

 1. Witam, mam 2 pytania – czy badanie krwi z przed 2 m-cy będzie wystarczające i czy jeszcze są dostępne rabaty z okazji otwarcia . ( znajoma była 2 tyg. temu i korzystała ze zniżek )
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Tak, badania zostaną uwzględnione, jednak lekarz może poprosić o pogłębioną diagnostykę lub aktualizację.
   Rabat 20% na wszystkie pakiety jest dostępny do końca lutego. Zapraszamy!

   Odpowiedz
 2. Dzień dobry,
  Czy w Poznaniu dojeżdżacie Panstwo do pacjenta? Nie mam na mysli kroplówki na kaca, lecz osobę, która ma poważny problem z poruszaniem się. Czy wlewy mogą być wówczas dopasowane na miejscu -aktualne badania krwi, historia choroby, itp – czy lepiej najpierw przywieźć papiery i skonsultować z lekarzem?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   W Poznaniu nie uruchomiliśmy jeszcze dojazdów do Pacjentów.
   Prosimy o kontakt (tel. 500 808 878) czy nasz lekarz może skonsultować Pacjenta pod kątem terapii dożylnej.
   Pozdrawiamy

   Odpowiedz
 3. Powinniście jednak uruchomić pogotowie z dojazdem do klienta. Nie mam siły nawet na taksówkę żeby wziąć kroplówkę After-Party 😛 Biedny ja…… 🙂

  Odpowiedz
 4. Czy jest mozliwosc umowienia sie na wizyte jeden wlew i konsultacje lekarza bez badan krwi?

  Odpowiedz
  • Tak, jest to możliwe.
   Przed pierwszym zabiegiem każdy Pacjent podpisuje oświadczenie i kwestionariusz dotyczący stanu swojego zdrowia (kilkanaście pytań o przebytych chorobach, uczuleniach itp.).
   Polegamy na uczciwych odpowiedziach; wtedy komponujemy wlewy o bezpiecznych stężeniach składników.
   Aktualne badania krwi pozwalają na zastosowanie bardziej radykalnych dawek. Wszystko zależy od potrzeb i rozpoznania.
   Zapraszamy!

   Odpowiedz
 5. Witam, chciałbym skorzystać z wlewów z wit C jednak natknąłem sie na informację, że najpierw trzeba zbadać G6PD. Czy to badanie jest konieczne przy każdej ilości wit C podawanej dożylnie czy tylko powyżej jakiejś ilości?

  Odpowiedz
  • Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, fawizm – choroba dziedziczna, choroba z niedoborem enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.
   Następstwem fawizmu może być niedokrwistość hemolityczna.
   W Polsce przypadków tej niesprawności enzymatycznej jest bardzo mało, bo tylko 0,1%.
   Fawizm należy do chorób ekogenetycznych, gdyż musi zadziałać czynnik środowiskowy, by pojawiły się objawy chorobowe, na przykład wzrost temperatury ciała, żółtaczka, obniżenie liczby erytrocytów.
   Sama obecność wady genetycznej nie wystarczy do wystąpienia objawów fawizmu. Muszą zaistnieć też czynniki środowiskowe. Chorobę mogą uruchomić:

   • zjedzenie bobu, fasoli szparagowej, ciecierzycy czy innych roślin strączkowych
   • infekcje
   • kroplówki z dużymi dawkami witaminy C
   • niektóre leki wywołujące hemolizę

   Objawami samej już choroby mogą być:

   • nadmierne zmęczenie
   • gorączka
   • ból głowy
   • wymioty
   • biegunki
   • ciemne zabarwienie moczu
   • żółtaczka

   W naszej klinice nie podajemy dużych dawek witaminy C pacjentom, którzy z takich wlewów jeszcze nie korzystali i nie mamy takiej dokumentacji.

   Jeśli z jakiegoś powodu pacjent życzy sobie duże dawki, musi mieć wykonane badanie enzymu G6PD.

   Odpowiedz
 6. A co w tym przypadku oznacza”duża dawka” ? Czy jeśli będę chciał przyjąć np.5-10g to będzie bezpieczne czy już trzeba przy tej dawce zrobić te badanie?

  Odpowiedz
 7. Dzień dobry, mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto, mimo brania euthyroxu ciagle czuje się bez energii i wiecznie zmeczona, czy sa u państwa kroplówka która może pomóc?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry, Daga!
   Aby odpowiedzieć wiążąco, poprosimy o wyniki badań i historię choroby (jak długo trwa, jakie leki były przyjmowane itp.) – na e-mail – a nasz lekarz postara się o diagnozę i ewentualnie zarekomenduje Pani terapię dożylną.
   Pozdrawiamy!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz