FAQ

Jakie badania są wskazane przed przyjmowaniem kroplówki indywidualnej?

Jako pakiet podstawowy zalecamy wykonanie badań laboratoryjnych z krwi: Morfologia, Glukoza (insulina na czczo), OB, CRP, Kortyzol, TSH, fT3,fT4, Prolaktyna, Próby wątrobowe, 25OHD3 (witamina D). Badania nie mogą być starsze niż 3 miesiące. W razie wyników wymagających rozwiania wątpliwości, kierujemy Pacjenta na badania pogłębione.

Jak długo trwa efekt wlewu?

W dużej mierze zależy od stanu organizmu i celu kroplówki, jednak zazwyczaj efekt zauważalny jest od razu po zakończeniu wlewu, ze szczytem poprawy samopoczucia następnego dnia, następnie łagodnym spadkiem w czasie kilku dni. Wlewy witaminowe działają prozdrowotnie, więc kuracja zawsze powinna skutkować lepszym samopoczuciem, nawet po wielu dniach po jej zakończeniu.

Jak często można przyjmować wlew dożylny?

Częstotliwość infuzji dożylnych powinna być dopasowana do zapotrzebowania organizmu w rozumieniu kuracji. Zazwyczaj zalecamy serię 4 kroplówek w powtórzeniach co tydzień. Postępowanie może być odmienne zarówno w przypadkach okazjonalnych jak i stanach chorobowych.

Czy można mieszać formuły?

Formuły zostały przygotowane z myślą o najczęstszych deficytach. Konsultując Twoje potrzeby jesteśmy gotowi sporządzić koktajl, który Cię usatysfakcjonuje. Nie musisz próbować kroplówek wg gotowych formuł.

Czy mogę przyjąć wlew podczas zażywania antybiotyku / leku?

Żaden z preparatów stosowanych przez nas do infuzji dożylnych nie wchodzi w negatywne interakcje z antybiotykami. Dożylna kuracja witaminowa będzie dla Ciebie wręcz kluczową pomocą w powrocie do zdrowia.
Uwaga: Poinformuj nas o lekach, które przyjmujesz, ponieważ ich składniki mogą mieć istotny wpływ na dobór kroplówki.

Czy mogę przyjąć wlew w okresie karmienia piersią?

Generalnie kroplówki nie są wskazane we wczesnym czasie (kilku dni) po porodzie, by uniknąć nadmiernego obrzmienia piersi. Później, w połogu (do ok. 6 tyg. po porodzie), gdy organizm stabilizuje się hormonalnie, należy zachować dużą ostrożność. W dalszym okresie karmienia piersią kroplówki witaminowe traktujemy jak prozdrowotną suplementację, której pośredni wpływ na dziecko może być jedynie pozytywny.

Jakie są skutki uboczne wlewów dożylnych?

Podczas infuzji, lub bezpośrednio po, mogą wystąpić dość subiektywne wrażenia, np. zawroty głowy, lekki ból głowy, odczucie ciężkich kończyn czy ucisku w klatce piersiowej spowodowane chwilowym wzrostem ciśnienia krwi.
Infuzja następuje poprzez wbicie igły wenflonu w żyłę, a więc należy wymienić ewentualne reakcje jak: zaczerwienienie czy obrzęk w miejscu wkłucia. Teoretycznie ryzyko zakażenia praktycznie minimalizowane jest do zera dzięki ścisłemu zachowaniu procedur sterylności kategorycznie przestrzeganych przez wykwalifikowany personel medyczny.

Dla kogo wlewy dożylne nie są zalecane?

Infuzje dożylne niewskazane są u ludzi z niewydolnością serca, zaburzeniami krążenia, wysokim nadciśnieniem tętniczym.
Wlewów nie powinni przyjmować ludzie z chorobami nerek, niewydolnością nerek (np. osoby dializowane, z tendencją do kamieni nerkowych), a także cierpiący na niedokrwistość z powodu niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-PD) oraz hemochromatozę.
Ludzie cierpiący na nadmiar wody w organizmie (przewodnienie – obrzęki kończyn) przed podjęciem terapii infuzyjnej powinni najpierw zdiagnozować i wyeliminować źródło zaburzeń.

Czy od kroplówek można się uzależnić?

Żadne składniki wlewów nie implikują skutku ubocznego w postaci uzależnienia. Pozytywne efekty, które przynoszą wlewy witaminowe będą Cię skłaniać do ponownego skorzystania, jednak – jak ze wszystkim w życiu – trzeba zachować zdrowy rozsądek i umiar, także w suplementacji dożylnej.

Wlewy dożylne nie zastąpią zdrowego trybu życia, dlatego należy je traktować jako okolicznościową pomoc doraźną.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, prosimy o kontakt, postaramy się wyjaśnić.