Dla kogo?

Jeśli jesteś osłabiony, a regularnie co roku chorujesz na grypę ten zestaw będzie dla Ciebie odpowiedni. Jeśli ciężko pracowałeś ostatnie tygodnie i czujesz się przemęczony, a końca pracy nie widać, dodatkowo wszyscy koledzy z pracy kichają, kaszlą i nie chcesz również tego doświadczyć, tak skomponowany wlew może temu zapobiec.

Efekty kuracji

Profilaktycznie AntiGrip napełni Cię energią, wzmocni obronę organizmu, aby wirusy nie miały szansy zagościć na dobre.
Leczniczo po tej formule powinieneś poczuć się lepiej, a infekcja powinna trwać o wiele krócej.

Zalecenia

Nie zapomnij tylko o tym, aby oprócz wlewu dożylnego zadbać o resztę aspektów zdrowotności, ponieważ kroplówki witaminowe nie są remedium na brak snu czy rozgrzeszeniem jedzenia fast foodów. Przy pełnoobjawowej grypie powinien obowiązywać reżim łóżkowy. Pamiętaj, że jeśli niepokoją Cię długo utrzymujące lub pogłębiające się objawy – reaguj, zadzwoń do lekarza lub do najbliższego oddziału chorób zakaźnych.

Składniki

Askorbinian sodu. Jest silnym antyoksydantem, czyli wymiata wolne rodniki. Reguluje ciśnienie i stężenie glukozy we krwi. Wspomaga procesy zużywające tłuszcz zgromadzony pod skórą. Pomaga zachować zdrowie tkanek łącznych, stabilizując struktury kolagenowe. [Zwiększona podaż witaminy C wskazana jest podczas odchudzania, aby zapobiec zwiotczeniu czy obwisaniu skóry.] Ma duży wpływ na prawidłowe wytwarzanie hormonów w korze nadnerczy oraz w trzustce (insulina). Wykazuje działanie prewencyjne wobec infekcji.

Jest silnym, uniwersalnym antyoksydantem, rozpuszczalnym zarówno w wodzie jak i tłuszczach; działa zarówno wewnątrz jaki i na zewnątrz komórek. Zwiększa też skuteczność witaminy C i E. Napędza metabolizm, uwalnia energię i daje większą wytrzymałość mięśniom. Jednocześnie spowalnia starzenie się organizmu, ponieważ chroni komórki (mitochondria, a więc DNA). Zabezpiecza przed insulinoopornością. Unieszkodliwia metale ciężkie. Uczestniczy w produkcji glutationu, który m.in. chroni przed stresem oksydacyjnym, wątrobę i inne organy przed działaniem toksyn, usuwa produkty przemiany materii po działaniu wolnych rodników.
Zobacz też: Kwas alfa-liponowy – uniwersalne rozwiązanie na wiele problemów.

Pomaga przy budowie białek mięśni, tkanki łącznej czy chrząstki, przyczyniając się do tworzenia kolagenu. Wspomaga absorpcję wapnia i równowagę azotu w organizmie. Pomaga w unieszkodliwianiu wirusów (np. opryszczki). Wraz z witaminą C tworzy L-karnitynę (lepsze wykorzystanie tlenu i opóźnienie zmęczenia mięśni).
Zobacz też: Lizyna – rola i źródła.

W skład tej grupy wchodzą witaminy: B1 (tiamina), B2 (ryboflawina), B3 (niacyna / nikotynamid), B5 (kwas pantotenowy), B6 (pochodne pirodyny), B7 (biotyna), B9 (kwas foliowy), B12 (kobalamina). Odgrywają bardzo ważne role w ciele człowieka, który dzięki ich zasobności działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Witaminy z grupy B odpowiadają za prawidłowe wykorzystanie pokarmu na potrzeby funkcjonowania organizmu – do tworzenia komórek, zabezpieczania i odżywiania. Niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania wątroby (głównego „reaktora chemicznego”), układu nerwowego, skóry, oczu. Dzięki nim mamy energię do działania i pogodę ducha.

Powszechnie stosowana jako środek mukolityczny w celu zmniejszenia lepkości wydzieliny śluzowej. Jest N-acetylową pochodną L-cysteiny – endogennego aminokwasu, prekursora glutationu, dlatego pomaga utrzymywać prawidłowy poziom tego ważnego enzymu antyutleniającego w wątrobie. Wspomaga proces usuwania toksyn z organizmu. Badania dowodzą, że ze względu na aktywność przeciwutleniającą ma działanie przeciwwirusowe ze względu na hamowanie stymulacji replikacyjnej wirusa przez reaktywne związki tlenu. Stosowana jako antidotum na zatrucia paracetamolem.